Cofnij do listy kursów

Kurs na HDS

Szkolenie skierowane jest do osób które chcą pracować jako operator żurawia przenośnego (nazwa potoczna HDS)

*** masz niewiele czasu ? zapytaj o naukę on-line ***

Żuraw przenośny (przeładunkowy) to dźwignica zamontowana na samochodzie ciężarowym pomiędzy kabiną kierowcy a skrzynią lub z tyłu pojazdu, służąca do załadunku towaru na samochód oraz jego rozładunku; w tym żurawie leśne służące do załadunku i rozładunku drewna (zalicza się tu również harvester’y i forwarder’y – specjalistyczne maszyny przeznaczone do zrywki lub/i transportu drewna). Nazwa potoczna: dźwig do drewna, do zrywki (dotyczy harvester’ów i forwarder’ów) Wszystkie żurawie przenośne (przeładunkowe) podlegają dozorowi technicznemu. Jednak żurawie przenośne (przeładunkowe) o udźwigu do 250 kg z wyłączeniem żurawi służących do przemieszczania osób ustalono formę dozoru uproszczonego (urządzenia nie wymagają zgłoszenia do UDT i badań, ale należy zapewnić konserwację i obsługę przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia; uprawnienia do obsługi nie są wymagane przy urządzeniach z napędem ręcznym).

Kurs składa się z zajęć teoretycznych oraz praktycznych i kończy się egzaminem przed komisją powołaną przez Urząd dozoru Technicznego, a tym samym uzyskaniem zaświadczenia kwalifikacyjnego. Okres ważności zaświadczenia kwalifikacyjnego wynosi 10 lat

Po kursie będziesz mógł pracować: żurawiami przewoźnymi i przenośnymi żurawiami stacjonarnymi

Wymagania wstępne dla uczestników: wykształcenie co najmniej podstawowe ukończone 18 lat

* - cena zawiera koszt egzaminu w wysokości 250,00 zł

Podstawa prawna: ustawą z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym , rozporządzeniem Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 21 maja 2019 r. w sprawie sposobu i trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych oraz sposobu i trybu przedłużania okresu ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych.

CENA
Aby zobaczyć cenę wybierz bazę
ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE
Dla tego szkolenia są dostępne materiały do nauki ON-LINE

Zapisz się na szkolenie

Skąd Pan/Pani wie o szkoleniach SPECTRA?
Facebook
Spotted
Internet - strona www
OLX
Od znajomych
Inne
Pozostałe szkolenia w kategorii
Szkolenia UDT
X
Witaj! Niepewny co do wyboru szkolenia? Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą.