Cofnij do listy kursów

Kurs Brakarski

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce, wprowadzamy możliwość realizacji szkoleń przez Internet. Bez wychodzenia z domu. Szczegóły takiego procesu edukacji uzyskacie po skontaktowaniu się z nami. Zapraszamy

Brakarz – w przemyśle drzewnym to osoba zajmująca się klasyfikacją jakościową i wymiarową surowca drzewnego.

Brakarze w oparciu o Polską Normę dotyczącą wad drewna, sposobu ich pomiaru i wpływu na poszczególne klasy jakości, oraz korzystając z Ramowych Warunków Technicznych na Drewno Okrągłe lub w oparciu o inne normy ustalone ze zleceniodawcą prac, określają jakość surowca drzewnego, warunkując tym samym jego ewentualne przeznaczenie. Brakarze mogą zajmować się również sporządzaniem szacunku brakarskiego. Pracują w lasach, w składnicach drewna, tartakach itp.

Nasza firma organizują kursy dające możliwość legitymowania się uprawnieniami odpowiadającymi III, II i I klasie brakarskiej, a także klasie instruktorskiej. Klasę brakarską można podwyższać co 2 lata.

 

 

Zajęcia praktyczne realizowane są w warunkach terenowych, głównie na placu manipulacyjnym, gdzie zgromadzonych jest kilkadziesiąt sztuk dłużyc różnych gatunków. Różnorodność zgromadzonego materiału pozwala na efektywne przeprowadzenie ćwiczeń praktycznych z rozpoznawania i pomiaru wad drewna oraz klasyfikacji i manipulacji  surowca drzewnego.

Kurs z noclegiem i wyzywieniem - ISTNIEJE MOŻLIWOŚC

Podstawą organizowania i prowadzenia kursów brakarskich jest Zarządzenie nr 35 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 10 października 2017 r. w sprawie stanowiska pracy brakarza regionalnego w regionalnych dyrekcjach Lasów Państwowych oraz doskonalenia zawodowego pracowników tworzących służbę brakarską w Lasach Państwowych.

CENA
Aby zobaczyć cenę wybierz bazę
ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE
Dla tego szkolenia są dostępne materiały do nauki ON-LINE

Zapisz się na szkolenie

Skąd Pan/Pani wie o szkoleniach SPECTRA?
Facebook
Spotted
Internet - strona www
OLX
Od znajomych
Inne
Pozostałe szkolenia w kategorii
Szkolenia leśne
X
Witaj! Niepewny co do wyboru szkolenia? Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą.