Cofnij do listy kursów

Kurs Operator wielopiły

NOWOŚĆ !

Głównym zadaniem wielopiły do desek jest obróbka przetartego już wstępnie drewna (pryzmy). Przeważnie wycina się nią deski, oraz listwy. Jak sama nazwa wskazuję jej podstawową cechą jest to, że posiada kilka pił (tarczowych, lub taśmowych) działających równolegle. Takie rozwiązanie powoduję bardzo dużą oszczędność czasu podczas obróbki drewna. Zasada działania wielopiły polega na tym, z gotowej i wyciętej wcześniej prymy, ustalamy wymiary desek, lub listew jakie chcemy pozyskać. Zgodnie z wytycznymi co do wymiarów, ustawiamy piły w takich odległościach w jakich ma być gotowy produkt. Ważne jest, aby pamiętać o grubości piły i uwzględnić ją w ustawianiach. Ustawianie odległości poszczególnych pił odbywa się mechanicznie , lub elektronicznie. Jest to zależne od rodzaju sterowania jaki występuje w danym modelu. Następnie pryzmę umieszczamy w maszynie i przepuszczamy przez piły. Najczęściej wielopiła do desek wyposażona jest w posuw automatyczny, przez co są fizycznie jest lżejsza w obsłudze. Dodatkowo cecha ta umożliwia obsługę urządzenia przez jedną osobę. Drewno pozyskane z maszyny jest już gotowym i wyciętym według ustaleń produktem. Ogromnym plusem wielopiły jest to, że jednym przepuszczeniem pryzmy przez maszynę otrzymujemy kilka sztuk docelowego produktu (listew, desek).

Kurs operator wielopiły

Opis kursu

Zajęcia podczas kursu prowadzone będą przez doświadczonego fachowca i wykładowcę. Szkolenie obejmuje cześć teoretyczną oraz zajęcia praktyczne na udostępnioną kursantom profesjonalną wielopiłą. Uczestnicy otrzymają na własność interesujące materiały szkoleniowe jak również dostęp do platformy szkoleniowej  . Po zrealizowaniu programu, kursant pochodzi do egzaminu, a pozytywne jego ukończenie nadaje uprawnienia operatora wielopiły.

Czas trwania kursu

 15 godzin zajęć teoretycznych

20  godzin praktyki

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest nabycie przez uczestniczące w nim osoby umiejętności odpowiedniej technologii pracy podczas przecinania surowca drzewnego, zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami BHP. Ponadto kurs ma na celu nauczyć poprawnej i bezpiecznej dla operatora techniki posługiwania się wielopiłą

CENA
Aby zobaczyć cenę wybierz bazę
ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE
Dla tego szkolenia są dostępne materiały do nauki ON-LINE

Zapisz się na szkolenie

Skąd Pan/Pani wie o szkoleniach SPECTRA?
Facebook
Spotted
Internet - strona www
OLX
Od znajomych
Inne
Pozostałe szkolenia w kategorii
Szkolenia leśne
X
Witaj! Niepewny co do wyboru szkolenia? Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą.